سئوالات متداول

سئوالات متداول

در بخش زیر شما مجموعه ای از سئوالات متداول را مشاهده می کنید که اکثر مشتریان با آن مواجه می شوند، ما پاسخ آن ها را در این جا جمع آوری کرده ایم تا بقیه افراد به آن دسترسی داشته باشند و سعی کرده ایم دغدغه مشتریان خود را تا حدودی برطرف کنیم.

بهینه سازی در تولید یک محصول می تواند در بخش های مختلف رخ دهد. هر محصولی دارای یک عملکرد می باشد و هدف یک تولید کننده افزایش عملکرد محصول است و در عین حال کاهش قیمت تمام شده محصول و کاهش ضایعاتی است که در فرایند تولید ایجاد می شود و به طور ساده تر می توان گفت یک تولید کننده علاوه بر ارتقا کیفیت یا عملکرد محصول تمایل دارد تا فرایند تولید ان را نیز کم هزینه تر و سریع تر نماید. بنابراین بهینه سازی در تولید شامل همه بخش های مرتبط با تولید است با این تفاوت که هرکدام از بخش ها (عملکرد / کیفیت محصول، کاهش قیمت تمام شده، افزایش نرخ تولید، کاهش ضایعات) دارای یک متدولوژی خاص می باشند که گهگاهی این متدولوژی ها در هم ادغام می گردند تا از دوباره کاری ها در پروژه بهینه سازی اجتناب شود.
برای ارتقاء کیفیت یک محصول روش های مختلفی وجود دارد بعضی از آن ها تاثیری 2 درصدی و بعضی دیگر تاثیرات حتی بالای 100 درصد بر روی کیفیت محصولات تولیدی دارند. بعضی از آن ها تابع گذشت زمان و تحلیل روند تولید و بعضی دیگر با سرعت بیشتری انجام می شوند.حتی ممکن است تولید کننده مایل باشد هزینه کمتری را بابت ارتقا کیفت محصول خود پرداخت نماید و در عوض درصد بهینه سازی کمتری را روی محصول خود دریافت نماید. روش هایی که ما از آن ها استفاده می کنیم در واقع ترکیبی از روش های آماری، ریاضی (الگوریتم های فرا ابتکاری)، الگو برداری (Beneh Marketing) و مهندسی همزمان است که با توجه به نوع و حجم پروژه از روش های فوق استفاده می گردد.
بهینه سازی در یک فروشگاه شامل 2 مرحله می باشد: مرحله اول: مشاهده وضعیت فعلی و روال کاری در فروشگاه و شناسایی نقاط ضعف (کور) و قوت آن می باشد. مرحله دوم: پس از تهیه گزارشات مرحله اول، مواردی که نیاز به بهینه سازی دارند مشخص شده اند و در این مرحله هرکدام از بخش هایی که نیاز به بهبود در آن ها چشمگیر است (فورش، حسابداری، انبار، مدیریت منابع، تبلیغات) با توجه به نظر مدیریت فروشگاه فرایند بهبود انجام می شود.
بله، با توجه به اتلاف های هفتگانه (در مواردی هشتگانه نیز گفته می شود) سیستم فعلی مورد ارزیابیی کارشناسان ما قرار می گیرد و سپسس گزارش کاملی از عملکرد سیستم فعلی به مدیریت ارائه می گردد و با توجه به نظر مدیریت شرکت / ارگان، بهبود سیستم، عملیاتی می گردد. در این گونه موارد معمولا مواردی که مورد نظر مدیریت ارشد سازمان قرار می گیرند شامل: افزایش دقت پرسنل در محیط کاری، کاهش دوباره کاری ها، افزایش انگیزه و همکاری های گروهی، پویا سازی سیستم (خلاقیت در پروژه ها)، آموزش های بهبود مستمر و در نهایت ارتقاء سیستم کل می باشد. برای مثال، سازمان پست استان A: در این سازمان؛ عملکرد سیستم فعلی مورد ارزیابی قرار می گیرد و پیشنهادات مکتوبی در خصوص مدیریت منابع و زمانبندی ارسال بسته های پستی (در صورت لزوم یک نرم افزار برای سازمان تهیه می شود)، آموزش نحوه برخورد با مشتریان و عقد قرارداد همکاری با سزمان ها و ارگان های دیگر ارائه می گردد تا مشتریان اداره پست تشویق گردند بسته های پستی خود را نه از طریق پایانه های مسافربری و سیستم های پستی دیگر بلکه از طریق اداره پست انجام دهند. نقاط ضعف سیستم در این پروژه بهینه سازی کشف و تاثیر هرکدام بر عملکرد نهایی سازمان رتبه بندی می گردند تا مدیریت ارشد اداره پست بتواند دید واضح تری نسبت به مسائل موجود داشته باشد.
در این فرایند که یک فرایند تولیدی است ابتدا دانش کافی در ارتباط با محصول تولیدی، (برای مثال مایع ظرفشویی) از مهندس فرایند (مهندسی که در سیستم فعلی مشغول به کار است و دانش کافی نسبت به تولید مایع ظرفشویی را دارد) یا کارشناس فرایند (در صورتی که مهندس فرایندی که دارای دانش کافی می باشد معرفی نگردد، پراجیس یک کارشناس خبره به صورت پروژه ای استخدام می کند) کسب می گردد و بعد از انجام یکسری تحقیقت اولیه و الگو برداری، کارشناسان ما یک یا دو طرح اولیه برای بهسنه سازی فرمولاسیون تشکیل می دهند و سپس توسط نرم افزار های بهینه سازی مانند minitab و غیره، چیدمان اولیه تعیین می شود و سپس تعداد محدودی آزمایش تحت کنترل اجرا می گردد و بر اساس ان ها فضای طرح مشخص شده و فرمول نهایی به تولید کننده ارائه می شود.
حفظ و صیانت از اطلاعات یک پروژه بهینه سازی حتی اگر از جانب شما هم چندان حائز اهمیت نباشد تحت هیچ عنوانی در اختیار شرکت های دیگر (خصوصی / نیمه خصوصی / دولتی) قرار نخواهد گرفت و تنها عنوان پروژه (چنان شما موافق باشید) در بخش پروژه های انجام شده وبسایت درج کی گردد. علاوه بر این در متن قرارداد پروژه بهینه سازی بندی وجود دارد که در آنجا این تضمین را به مشتریان خود خواهیم داد که در هیچ شرایطی اطلاعات آن ها فاش نخواهد شد.
در بعضی از پروژه ها که امکان آزمایشات کنترل شده وجود ندارد یا در قسمتی از طرح آزمایشی این امکان وجود نداشته باشداز هوش مصنوعی (شبکه های عصبی) برای تحلیل داده ها استفاده می کنیم. علاوه بر این ممکن است داده هایی از قبل در مورد وضعیت فعلی سیستم موجود باشد که برای طرح اولیه می تواند مفید واقع گردد در این هنگام نیز از شبکه های عصبی برای تحلیل داده ها استفاده می کنیم.
  • اشتراک گذاری:

اگر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید

کارشناسان پراجیس پاسخگوی شما هستند

3003 4444 - 013 09305221191