صنایع شیلات

این صنعت تاکنون کمترین بهره را از بهینه سازی نسبت به بقیه صنایع برده است و علت آن کارا نبودن این روش ها در صنایع شیلات نیست بلکه علتش آگاهی نداشتن متخصصان از این روش هاست.

یکی از کاربردهای بهینه سازی در صنعت شیلات آزمون کردن این مسئله است که چگونه یک برنامه غذایی روی عملکرد یک موجود زنده به صورت مستقیم تأثیر می گذارد.

در یک پروژه یک گروه از آبزیان به گروه های کوچک تری تقسیم شدند و منابع غذایی مختلف با فرمول های متفاوت روی آنها آزمایش و آب ورودی نیز فیلتر شد؛ سیستم فیلتراسیون ممکن است ایراداتی را برای طرح آزمایشی ایجاد کند. در یک تعداد مطالعات انجام شده نشان داده شده است که حتی مخازنی که در طرح آزمایشی بوده اند نیز به صورت جداگانه فیلتر می شدند که این مورد ایرادی را در طرح مربوطه ایجاد کرد. بنابراین در طرح آزمایشی، سیستم فیلترینگ نیز در طراحی آماری در نظر گرفته می شود در غیر این صورت نتایج ممکن است به ارائه پیشنهادات اشتباهی منجر شود.

اخیراً در یک سری از مطالعات انجام شده به ارزیابی نقش افزودن نمک به برنامه غذایی ماهیان جوان به منظور بهبود رشد و ماندگاری آنها پرداخته شده است. اما یک تعداد از پژوهشگران به صورت نادرست مطالعاتی را درباره افزودن نمک به برنامه غذایی را به اشتباه طراحی و تحلیل کردند آنها این آزمایش را روی Asian Seabass Lates Calcarifer انجام دادند.

آزمایش ابزار اصلی یک محقق است. اثر عوامل یا هر اجرای آزمایش می تواند فقط به صورت آزمودن به صورت تجربی ارزیابی شود. ترکیب Stock، چگالی آن، سطح تغذیه، عمق آب و درجه شوری آن همگی نقش مهمی در آزمایشات آبزی پروری دارد. بعضی اوقات مسئله ممکن است از یک تکنولوژی کم هزینه توسعه داده شود. مشکل اصلی در چنین شرایطی اینست که عوامل خارجی به شکل یک نقابی روی نتایج حاصله، نتایج واقعی آزمایش را تغییر می دهد. یک راه برای غلبه کردن بر این مشکل استفاده از مواد آزمایشی همگن Homogenous است. هرچند محدودیت های واقعی زیادی برای رسیدن به انتهای آزمایش وجود دارد. یک آزمایش طرح شده آماری تلاش می کند تا اثرات غیر همگن در بخش های آزمایشی را در قیاس بین اجراهای آزمایشی کمینه کند، خطای آزمایشی را کاهش داده و تخمین های نا اریبی را ارائه دهد و اعتبار یک آزمون معنادار را تضمین می کند.

برای صنعت شیلات بخش آبزی پروری ، اهداف اصلی مورد نظر شامل رشد روزانه ماهی و افزایش تولید در طول دوره پرورش ، کاهش مرگ و میر و افزایش ضریب تبدیل غذایی است و آزمایشاتی به منظور قیاس طول ، وزن و زمان مورد نیز جهت رسیدن به سایز مورد نظر بازار صورت می پذیرند. پروژه های زیادی توسط روش بهینه سازی در این صنعت انجام شده است. مانند بهینه سازی برای تولید یک پروبیوتیک با استفاده از طرح CCD و یا پروژه ای تحت عنوان Response Surface Methodology برای ارتقای تولید Biomass که توسط  Lacto Bacillus در کشور لهستان انجام شده است.

کاهش دوره پرورش ، نوع سیستم هوادهی ، کاهش هزینه های تولید ، کاهش استفاده از آب و مکانیزه کردن فرایند پرورش و اینکه چه پارامترهایی برای یک گونه از آبزیان دارای اهمیت بیشتری است و چگونه می توان آنها را در بهینه ترین سطح ممکن نگهداری نمود نیز از جمله مواردی است که یک پرورش دهنده به آنها علاقه مند است و استفاده از روش های بهینه سازی می تواند کمک فراوانی به پرورش دهنده برای رسیدن به اهداف تعیین شده نماید.

 

 

کتاب Statistic For Aquaculture نوشته Ram C. Bhujel در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است که یکی از اولین کتاب هایی است که ارتباط ” روش های بهینه سازی ” را با این صنعت بیان کرده است.

 

  • اشتراک گذاری:

اگر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید

کارشناسان پراجیس پاسخگوی شما هستند

3003 4444 - 013