اتوماسیون پرورش

پرورش گیاهان و جانوران دارای پارامترهای بسیار زیادی است که پرورش دهندگان مختلف با توجه به تجربیات قبلی آن را به صورت سنتی انجام می دهند. ما با بررسی عوامل مختلف پرورش تمامی احتمالات ممکن در طراحی و پارامترهای تاثیر گذار بر روی فرایند پرورش را شناسایی کرده و با مد نظر قرار دادن ملاحظات اقتصادی پروژه ، در مدت زمان یک الی دو ماه سطوح بهینه عوامل را شناسایی کرده و یک سیستم بهینه برای پرورش (آبزی – گیاه ) برای شما طراحی و اجرا می کنیم به علاوه با بکار گیری تکنیک های OR و ZQC به شما در مکانیزه کردن فرایند پرورش یاری می رسانیم.

امروزه در جهان برای پرورش صیفی جات از روشهای مدرن هیدروپونیک (آبکشت)  و ایروپونیک (هواکشت) استفاده می شود اما در ایران هنوز از روشهای سنتی برای پرورش صیفی جات استفاده می شود. در ساخت یک گلخانه مدرن علاوه بر نوع و شکل سازه ی گلخانه می بایست موارد متعددی را نیز در نظر گرفت تا تولید صیفی جات دارای راندمان بالایی باشد و مباحث مصرف بهینه انرژی و نوع محلول های هیدروپونیک به درستی اعمال گردد. ما در این حوزه از متخصصان کشاورزی ، الکترونیک و برنامه نویسان استفاده کرده ایم تا بتوانیم یک سیستم جامع و هوشمند برای پرورش ابداع نماییم.

شما با داشتن یک سیستم کامل پرورش خواهید توانست هزینه ها را با دقت بالایی مدیریت نمایید و میزان مصرف انرژی را کنترل کرده و اینگونه کسب و کارتان را به حداکثر سودآوری برسانید. منظور از یک « سیستم کامل » ، سیستمی است که توسط سه گروه از متخصصان تشکیل شده باشد.

۱- افراد خبره (آشنا به جدید ترین متدولوژی های روز دنیا) طراحی شود

۲- توسط متخصصان اینترنت اشیا ، هوشمند سازی گردد

۳- توسط متخصصان بهینه سازی پارامترهای بهینه تولید در شروع فرایند یا بعد از آن تعیین گردند

کشت هیدروپنیک یا آبکشت شیوهٔ کشت بدون خاک می‌باشد. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می‌شود با افزودن عناصر ماکرو و میکرو و نگهداشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی‌اثر مانند پرلیت عملاً نیاز به خاک منتفی می‌شود.

کشت هیدروپونیک برای میوه‌هایی با محصولات مقاوم از قبیل گوجه ، خیار ، فلفل ، گیاهان برگی مثل کاهو ، سبزی و گیاهانی که رشد سریعی دارند ایده آل است.

مزایا کشت هیدروپونیک

در این نوع کشت نیازی به شخم و آبیاری نیست

مصرف آب به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد

در این روش ضد عفونی کردن محیط رشد بسیار ساده و کم هزینه است

چون محلول غذایی به صورت مایع است به راحتی می‌توان آن را کنترل کرد

در جایی که خاک مناسب ندارد یا دچار بعضی بیماری‌ها است قابل کشت می‌باشد

کنترل شرایط محیطی از جمله نور ٫ دما ٫ رطوبت ٫ و ترکیب هوا بسیار ساده‌تر است

  • اشتراک گذاری:

اگر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید

کارشناسان پراجیس پاسخگوی شما هستند

3003 4444 - 013